LIVE SCORES


Δευτέρα, 5 Δεκεμβρίου 2016

Προπόνηση Βορείου Κλιμακίου της Εθνικής ομάδας Παμπαιδων αύριο στην Μίκρα



-ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΌ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ

Αύριο Τρίτη 6 Δεκεμβρίου, στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών των Σωματείων της  Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ., για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής ομάδας  Παμπαίδων
Μεταξύ αυτών ο Γιάννης Γιανούλτσης του Πανεδεσσαικού και ο Δημήτρης Μπάρμπας του Μ.Αλεξάνδρου Γιαννιτσών Αναλυτικα το Πρόγραμμα
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ ΤΟ ΕΤΟΣ 2003 -  ΩΡΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ 15:00
Παπαπέτρου Δημήτριος (ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος), Μπάρμπας Δημήτριος (Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών), Τούπος Χρήστος (Ζαφειράκης Νάουσας),
ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ ΤΟ ΕΤΟΣ 2002 -  ΩΡΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ 16:30
Παπαδόπουλος Δημήτρης (ΑΓΕ Πιερίας), Γιαννούλτσης Ιωάννης ( Πανεδεσσαϊκός)Ζησόπουλος ΠαναγιώτηςΤζιοβάρας Κωνσταντίνος (ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος)

Γ Εθνική : Αλμωπός της ...Αριδαίας στην νίκη 1-0 επί της Καβάλας

-Με 8 ΓΗΓΕΝΕΙΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ 10 ΑΠΌ ΤΟ ΝΟΜΟ ΣΕ ΣΥΝΟΛΟ 14 ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΑΝ


Η πιό σημντική και ουσιαστική ίσως ανάγνωση της χθεσινής μεγάλης νίκης του Αλμωπού με 1-0 επί της ιστορικής Καβάλας για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ Εθνικής, ήταν ίσως ότι σε σύνολο 14 ποδοσφαιριστών που χρησιμοποίησε ο τεχνικός της ομάδας Γιώργος Τυριακίδης  8 ,προέρχονται από τα "σπλάχνα" του συλλόγου και της ευρύτερης Αλμωπίας (Μένιος, Κιουλτζόιπουλος, Παπασυμεών, Ελευθεριάδης,Θ.Ελευθεριάδης Γ. Ελευθεριάδης Λ. Κοβάτσης, Παντελίδης) συν άλλοι 2 από την Πέλλα (Καραγιάννης, Σιδώρης) και μόλις 4 εκτός Νομού (Τσιρλίδης, Μουρατίδης, Διαμαντίδης, Παπαζούδης)
 Υλοποιώντας  έτσι σταδιακά το κοινό όραμα Διοίκησης και προπονητή από το καλοκαίρι για την δημιουργία μεσοπρόθεσμα μιας ομάδας που θα είναι "αυτάρκης" σε έμψυχο δυναμικό και θα στηρίζεται αποκλειστικά σχεδόν σε δικά της τπικά παιδιά και όχι σε "καραβιές" μισθοφόρων που θα διακινούν οι γνωστοί "επιτήδιοι" του χώρου
Αξιοσημείωτο είναι επίσης ότι αρκετοί εξ αυτών που εμπιστεύτηκε την Κυριακή και δικαιώθηκε ο Τυριακίδης είναι νεαροί και εξελίξιμοι ακόμη ποδοσφαιριστές έως 23 ετών (Παπασυμεών 23 , Παντελίδης 23, Ελευθεριάδης Λαζ. 19 ,Κιουλτζόπουλος, 17,Σιδώρης 18, Κοβάτσης 21,) όπως και άλλοι που δεν αγωνίστηκαν χθες (Καραγιαννίδης, Τσιμτσιρίδης, Καμπάνης) αφήνωντας πολλές υποσχέσεις για μεγαλύτερη εξέλιξη του όλου "πρότζεκτ" με  πολύ πιο θεαματικά αποτελέσματα στο μέλλον





ΕΚΑΣΚΕΜ -Εφηβικό :Τελευταία αποτελέσματα και βαθμολογία στον Β Ομιλο



4η αγωνιστική
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Γ-ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ56-50
 ΚΕΡΑΥΝΟΣ  ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ  74-75
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ47-37
Ρεπό Ζαφειράκης

     5η αγωνιστικη
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΣΠ61-73
 ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ- ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ Ν  29-83 ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ   62-59
Ρεπό Μ.Αλέξανδρος Γιαννιτσών

Βαθμολογία (5 αγωνιστικές)
                            Ν   Η      Π0ΝΤΟΙ         Β
1 ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ Ν                     4  0    252-155    8
2 Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝ         3  1    237-226    7

3 ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ                       3  1     227-214   7
4ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ                  2  3     221-292   7
5ΚΕΡΑΥΝΟΣ                             2  2     267-269   6
6ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ             1  4      204-214   6
 7ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ                       0  4     187-223   4

Δεν έχουν κάνει ρεπό α γύρου Πανεδεσαικός και Φίλιππος

Η επόμενη (6η) αγωνιστική
Κυριακή 11/12
12.00 Ζαφειράκης -ΑΟΚ Βέροιας
13.00 Φίλιππος-Μ.Αλέξανδρος Γιαν
14.00 Κεραυνός -Αετός Κιλκίς
Ρεπό Πανεδεσσαικός
                                                                      

Αποτελέσματα της Α.Α Γιαννιτσών στα πρωταθλήματα υποδομής των ΕΠΣ Μακεδονίας και Πέλλας



ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΩΝ - 4ος ΟΜΙΛΟΣ -9η αγωνιστική
ΑΘΛΗΤΙΚΗ . ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ Θες/νικης  . 6 - 3

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ 
 4ος ΟΜΙΛΟΣ -9η αγωνιστική
Εθνικός Μετεώρων - ΑΘΛΗΤΙΚΗ . ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 2 (αναβολή)
5ος ΟΜΙΛΟΣ -10η αγωνιστική
ΑΘΛΗΤΙΚΗ . ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  1  - Ελπίδες Ηλιούπολης   7 - 0

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ 11Χ11 
 3ος ΟΜΙΛΟΣ -7η αγωνιστική
Αστέρας Αμπελοκήπων - ΑΘΛΗΤΙΚΗ . ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  1       1 - 2
4ος ΟΜΙΛΟΣ -7η αγωνιστική
ΑΘΛΗΤΙΚΗ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  2 – Μακεδονικός Θες/νικης.  5 - 2


ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ 


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ -3η αγωνιστική

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΑΓΙΑΞ ΠΕΛΛΑΣ … 4 – 0

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ/ΜΠΑΜΠΙΝΙ -3η αγωνιστική

Μ ΑΛΕΞ/ΡΟΣ Ν ΜΥΛΟΤΟΠΟΥ - 
ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ   1 - 10

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ - 2ος ΟΜΙΛΟΣ -3η αγωνιστική
ΑΓΙΑΞ ΠΕΛΛΑΣ -   
ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ     4 - 1

Α Κατηγορία ΕΠΣ Πέλλας: Λουτράκι-Ελπίδα Εδεσσας 3-2(βίντεο)

00

ΕΣΠΕΜ :Πρόγραμμα φετινού Πρωταθλήματος Β Ομίλου Παγκορασίδων και ημερομηνίες α΄ γύρου








 Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2016
  1και 10ηη αγωνιστικη
ΑΚΑΔ. ΑΙΑΝΤΑ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ 
 Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  
  ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ  
  ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ  
  ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ   ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 
  ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ   ΡΕΠΟ 

 Κυριακή 08 Ιανουαρίου 2017
  2η και 11ηαγωνιστικη
ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 
  ΑΚΑΔ. ΑΙΑΝΤΑ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ 
  Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ    ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ 
  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ    ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 
  ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ    ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 
  ΡΕΠΟ  ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ  
 Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017  3η και 12η αγωνιστικη
ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ 
  ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 
  ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ   Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 
  ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ   ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 
  ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ   ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ 
  ΑΚΑΔ. ΑΙΑΝΤΑ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ  ΡΕΠΟ  
 Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017  4η και 13η αγωνιστικη
ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 
  ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 
  ΑΚΑΔ. ΑΙΑΝΤΑ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ   ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ 
  Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ    ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 
  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ    ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 
  ΡΕΠΟ   ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ 
 Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017  5η και 14η αγωνιστικη
ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 
  ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 
  ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ   ΑΚΑΔ. ΑΙΑΝΤΑ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ 
  ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ   Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 
  ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ    ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 
  ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ   ΡΕΠΟ 
Κυριακή 05 Φεβρουαρίου 2017  6η και 15η αγωνιστικη
ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 
  ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 
  ΑΚΑΔ. ΑΙΑΝΤΑ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ   ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 
  ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ   ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 
  Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ    ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ 
  ΡΕΠΟ   ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 
Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017  7η και 16ηαγωνιστικη
ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ  
  ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 
  ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ   ΑΚΑΔ. ΑΙΑΝΤΑ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ 
  ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ   ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ 
  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ    Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 
  ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ   ΡΕΠΟ 
Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017  8η και 17η αγωνιστικη
ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 
  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 
  ΑΚΑΔ. ΑΙΑΝΤΑ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ   ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ 
  ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ   ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 
  ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ   ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ 
  ΡΕΠΟ   Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 
Κυριακή 05 Μαρτίου 2017  9η και 18η αγωνιστικη
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  
  ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 
  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ    ΑΚΑΔ. ΑΙΑΝΤΑ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ 
  ΑΣ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ    ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ 
  ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ   ΑΟΠ ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 
  ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ   ΡΕΠΟ